Станом на 9 квітня поточного року водогосподарськими організаціями Регіонального офісу водних ресурсів у Луганській області  завершується підготовка до роботи  державних зрошувальних та осушувальних систем Луганської області. Міжрайонними управліннями водного господарства підготовлено до роботи 9 гідротехнічних споруд державних зрошувальних та осушувальних систем, 12 насосно-силових агрегатів, 4 державні насосні станції, 4 трансформаторних підстанцій, 49 одиниць запірно-регулюючої арматури та 25,7 км трубопроводів державної зрошувальної мережі.

За  підсумками I кварталу 2020 року  на об’єктах державних міжгосподарських меліоративних систем виконані ремонтно-доглядові роботи на суму 1 млн. 412,2 тис. грн. (100% до плану), з них роботи з поточного ремонту на суму 11,9 тис. грн.   

За рахунок інвестицій СТОВ «Прогрес» в квітні місяці поточного року було розпочато виконання робіт по очищенню від мулу підвідного каналу довжиною 1,6 км водосховища «Наливне» Білокуракинського району, яке є джерелом зрошення діючої державної зрошувальної системи Білокуракинська МЗС Луганського МУВГ.

На сьогодні виконавцем робіт була завершена розчистка ділянки  підвідного каналу загальною довжиною 0,9 км.

В поточному році міжрайонними управліннями водного господарства та сільськогосподарськими підприємствами СТОВ «Прогрес» Білокуракинського району та ФГ «Альянс-М» Новоайдарського району укладено 2 договори про надання послуг пов’язаних із забором води для поливу сільгоспкультур на площі 665 га. У відповідності до програми робіт Регіональним офісом водних ресурсів у Луганській області в першому кварталі 2020 року було забезпечено виконання стаціонарних  гідрорежимних спостережень за рівнем ґрунтових вод на еталонних меліоративних системах. Працівниками офісу було виконано 40 замірів рівнів  ґрунтових вод в режимно-спостережних свердловинах, 8 замірів витрат дренажного стоку по гирлам колекторів КДМ, відбір 2 проб води з джерел зрошення державних зрошувальних систем, які будуть задіяні в поливі та визначена якість поливної води за агрономічними критеріями на початок поливного періоду.