Історія створення

Луганська область знаходиться в степовій, посушливій  природно-географічній зоні на півдні Східноєвропейської рівнини і є зоною ризикового землеробства, де виробництво сільськогосподарської продукції значною мірою залежить від вирішення проблеми штучного зрошення сільгоспугідь.

6 листопада 1954 року рішенням виконкому Ворошиловградської обласної Ради депутатів трудящих №1095, на виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 8 травня 1954 р. № 605 було утворене управління водного господарства облвиконкому, яке з 26.09.2011 наказом Держводагентства України від 06.05.2011 № 48 «Про оптимізацію бюджетних водогосподарських організацій у зв’язку з утворенням Державного агентства водних ресурсів України». було перейменоване в Луганське обласне  управління  водних ресурсів (Луганське облводресурсів).

У зв’язку з проведенням на території Луганської області антитерористичної операції, відповідно до наказу Державного агентства водних ресурсів України від 19.11.2014 року № 130 «Про переміщення організацій,які належать до сфери управління Держводагентства» для забезпечення здійснення своїх повноважень в повному обсязі Луганське обласне управління водних ресурсів з м. Луганськ було переміщене за адресою: вул. Свердлова, 186, м. Сватове, Луганської області, 92600.

До структури Луганського облводресурсів з 2015 року входить три водогосподарські організації загальної чисельністю 339 штатних одиниць, які мають статут юридичної особи: безпосередньо апарат Луганського облводресурсів (35,5 од.), а також дві підпорядковані організації – Луганське міжрайонне управління водного господарства (160 од.) та Станично-Луганське міжрайонне управління водного господарства (143,5 од.).

Через тимчасову втрату Українською владою контролю над частиною території області Держводагентством України наприкінці 2014 року призупинено діяльність двох водогосподарських організацій (Артемівське міжрайонне управління водного господарства та Луганська гідрогеолого-меліоративна партія).

У 2018 році наказом Держводагентства України №229 від 24.04.2018 року Луганське обласне управління водних ресурсів було перейменоване у Регіональний офіс водних ресурсів у Луганській області (РОВР у Луганській області).

Отже, основною задачею державної водогосподарської організації є забезпечення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах, а також, з урахуванням негативних природних чинників, що призводять до надзвичайних ситуацій, пов’язаних з паводками – захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь, поліпшення екологічного стану меліорованих земель. Розв’язання цих проблем здійснюється шляхом  виконання основних функціональних повноважень та комплексу меліоративних робіт.